Czipowanie i paszporty dla psów - Łódź

Czipowanie psa, podobnie jak wyrobienie zwierzęciu paszportu, nie jest w Polsce obowiązkowe. Coraz więcej osób jest jednak zainteresowanych tego rodzaju usługami, które świadczone są w naszym gabinecie weterynaryjnym.

Czipowanie psa Łódź – na czym polega zabieg?

Czipowanie polega na wszczepieniu pod skórę niewielkich rozmiarów implantu. Nie przeszkadza on psu w codziennym funkcjonowaniu, natomiast pozwala nadać indywidualnie, 15-cyfrowy numer, który po rejestracji w bazie jest przypisany do nazwiska opiekuna. Czipowanie jest niezbędne, jeśli wybieramy się z psem w podróż zagraniczną. Pozwala również:

 

  • zapobiec bezdomności zwierząt,

  • zwiększyć ochronę w przypadku ucieczki psa,

  • wykrywać przestępstwa znęcania się nad zwierzętami,

  • zapobiegać pseudohodowlom.

 

Czipowanie psa w Łodzi to prosty i bezbolesny zabieg, który trwa dosłownie kilka sekund. Weterynarz dokłada wszelkich starań, aby cała procedura przebiegła szybko i bez najmniejszych zakłóceń, co wpływa na komfort zwierzęcia.

Paszport dla psa Łódź – kiedy trzeba wyrobić dokument?

Podróże zagraniczne z psem wymagają odpowiedniego przygotowania, którego jednym z elementów jest wyrobienie dokumentu w postaci paszportu. Wystawiany jest on przez lekarza weterynarii, który dysponuje aktualną dokumentacją medyczną zwierzęcia. Paszport dla psa można wyrobić w dowolnym momencie, gdyż nie ma on z góry określonej daty ważności. Dokument wydawany jest od ręki.

Paszport i czipowanie w trakcie jednej wizyty

Wydanie paszportu dla psa zawsze idzie w parze z czipowaniem, dlatego cała procedura odbywa się w trakcie jednej wizyty. Chcąc udać się w podróż ze zwierzęciem, niezbędne jest jego prawidłowe oznakowanie właśnie w postaci czipu. Tylko dokumentacja wydana przez uprawnionego weterynarza jest uznawana przez podmioty prawne. Przepisy w całej Unii Europejskiej są w tym zakresie ujednolicone, co z pewnością jest ułatwieniem dla właścicieli czworonogów. Czipowania nie warto jednak odkładać w czasie, zwłaszcza jeśli planujemy podróż za granicę.

 

Nasze pozostałe usługi: weterynarz ortopedaweterynarz dla gryzoniweterynarz okulista, laboratorium weterynaryjne